Jeff Koons. Portret intymny Wielka sztuka na ekranie

90 min.
  • Gatunek dokument
  • Reżyseria Pappi Corsicato
  • Kraj produkcji USA
  • Rok produkcji 2023
  • Bilet 30 zł norm. 25 zł ulg.

Opis

To nie tylko film dokumentalny. To przede wszystkim niezwykła podróż do wnętrza umysłu najbardziej kontrowersyjnego artysty naszych czasów.
Jeff Koons jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych, popularnych i kontrowersyjnych artystów ostatnich 30 lat. Film odsłania ukryte mechanizmy stojące za człowiekiem, artystą i marką. To intymna eksploracja świadomości Jeffa Koonsa, mająca na celu odkrycie jego motywów oraz źródeł jego niepowtarzalnej wizji świata.
Dzięki wyłącznemu dostępowi do domu rodzinnego Koonsów w Pensylwanii twórcy filmu mogą ukazać codzienne życie rozchwytywanego artysty. Podażają za nim również do Nowego Jorku, do jego ogromnego studia, w którym pracują dziesiątki malarzy, rzeźbiarzy i grafików, a następnie, w ślad za jego głośnymi wystawami w 2021 roku, do Kataru i Europy oraz na grecką wyspę Hydra.
Członkowie rodziny Koonsa, kuratorzy, właściciele galerii oraz artyści, tacy jak Julian Schnabel (Basquiat – taniec ze śmiercią, Motyl i skafander, Van Gogh. U bram wieczności), opiszą świat i życie prywatne Koonsa, a także przybliżą nam jego osobę.

W repertuarze


07 I 16:30
20 I 16:30