Opiekun

94 min.
  • Gatunek dramat
  • Reżyseria Dariusz Regucki
  • Kraj produkcji Polska
  • Rok produkcji 2023
  • Obsada Karolina Chapko, Rafał Zawierucha, Radosław Pazura, Maja Barełkowska
  • Bilet 15 zł

Opis

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Święty Józef, wierny opiekun Maryi i Jezusa, otoczany jest czcią przez Kościół. Uznaje się go za wzór pokory, ciszy, wypełniania woli Bożej. Jest opiekunem wiernych, którzy proszą go o wstawiennictwo u Boga, a także patronem rodzin, małżeństw, ojców, a nawet… dobrej śmierci. Od 8 grudnia 1970 roku jest także patronem Kościoła. W Polsce św. Józef patronuje aż 264 kościołom.

 

W repertuarze


19 X 14:00