Ponyo W krainie Ghibli – kultowe anime

100 min.
  • Tytuł oryginalny Gake no ue no Ponyo
  • Gatunek anime, 7+
  • Reżyseria Hayao Miyazaki
  • Kraj produkcji Japonia
  • Rok produkcji 2008
  • Nagrody MFF w Wenecji 2008: - Nagroda Specjalna - Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina (Future Film Festival Digital Award) - Wyróżnienie specjalne Hayao Miyazaki - Nagroda Specjalna - Nagroda Fundacji Mimmo Rotelli Japońska Akademia Filmowa 2009: - Najlepszy film animowany - Najlepsza muzyka
  • Bilet 16 zł
  • 3.05 - dwulektor / 4.05 - dwulektor / 5.05 dwulektor / 9.05 napisy

Opis

Wyruszcie w bajkową podróż i odkryjcie magię, która czeka na Was w morskiej głębinie. „Ponyo” Hayao Miyazakiego to przepiękna opowieść dla całej rodziny o niezwykłej przyjaźni chłopca i złotej rybki, która na zawsze odmieniła jego życie. Fantastyczna animowana przygoda dla najmłodszych od nagradzanego twórcy „Spirited Away: W kranie bogów” i „Mojego sąsiada Totoro”. Film z polskim dwulektorem lub polskimi napisami, dla widzów od 7. roku życia.

Wyruszcie w bajkową podróż i odkryjcie magię, która czeka na Was w morskiej głębinie. „Ponyo” Hayao Miyazakiego to przepiękna opowieść o niezwykłej przyjaźni chłopca i złotej rybki, która odmieniła jego życie na zawsze. Fantastyczna animowana przygoda od nagradzanego twórcy „Spirited Away: W kranie bogów” i „Mojego sąsiada Totoro” to propozycja dla najmłodszej publiczności. Film z polskim dwulektorem lub polskimi napisami, dla widzów od 7. roku życia.

Pięcioletni chłopiec o imieniu Sosuke mieszka wraz z mamą w nadmorskiej miejscowości. Podczas zabawy na plaży Sosuke znajduje uwięzioną w słoiku złotą rybkę. Nadaje jej imię Ponyo i obiecuje zawsze się nią opiekować. Jednak Ponyo nie jest zwyczajną rybką – to córka potężnego czarodzieja, który zrozpaczony jej zniknięciem, wzburzy całe morze, by sprowadzić ją do domu. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, podczas której chłopiec i rybka muszą połączyć siły, by ocalić świat przed niebezpieczeństwem i spełnić marzenie Ponyo o zostaniu człowiekiem.

 

 

W repertuarze


03 V 16:30
04 V 16:00
05 V 13:00
09 V 18:30