Szkoła magicznych zwierząt.Tajemnica szkolnego podwórka Młody Iluzjonista

90 min.
  • Tytuł oryginalny Die Schule der magischen Tiere 2
  • Gatunek familijny / komedia / fantasy
  • Reżyseria Niemcy
  • Kraj produkcji Niemcy
  • Rok produkcji 2022
  • Obsada Emilia Maier, Loris Sichrovsky, Lilith Julie Johna, Leonard Conrads
  • Nagrody 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty: Nagroda Publiczności
  • Bilet 16 zł
  • 6+, polski dubbing

Opis

W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno! Klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor szkoły ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem? Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły. Katastrofa wisi na włosku… Magiczne zwierzęta pomogą rozwiązać tę zagadkę!

Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych :
Kolejna część opowieści o magicznej szkole, oparta na książce Margit Auer o tym samym tytule. Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka to film delikatny i subtelny, zrozumiały dla młodego odbiorcy i mający rozrywkową formę. Dużą atrakcją produkcji są magiczne i fantastyczne elementy, takie jak mówiące zwierzęta czy zaklęcia.
Siłą opowieści jest dostrzeżenie, że nawet najbardziej różnorodna grupa może współdziałać i akceptować swoje odmienności. Eklektyczność szkolnej społeczności świetnie oddaje muzyka, która pokazuje, że skrajnie różne gatunki muzyczne (np. muzyka klasyczna, rozrywkowa, rap) mogą istnieć razem, a nawet się uzupełniać i tworzyć spójną całość. Perypetie i konflikty w obszarze rówieśniczej kooperacji mogą stać się lustrem do przyjrzenia się współdziałaniu i integracji każdej dziecięcej grupy, z którą pracuje pedagog, chcący wykorzystać ten film w swojej pracy.
Ciekawym wątkiem, który rozwija się przez cały film, jest temat równouprawnienia kobiet – ich znaczenia i wartości, zarówno w odniesieniu do przeszłości, jak i w samej szkole. To dobry punkt wyjścia do opowieści o ważnych kobietach historii, ale także kobietach-pionierkach kinematografii. Warto również zauważyć, że film docenia lokalną historię – to właśnie ona staje się kanwą przedstawienia, przygotowywanego przez szkolną grupę teatralną. To ciekawa inspiracja do poszukiwań własnych lokalnych opowieści i zachęta, by poddawać je twórczej obróbce.

W repertuarze


04 V 11:00
05 V 11:00