Terapia dla par

93 min.
  • Tytuł oryginalny Bajo Terapia
  • Gatunek komediodramat
  • Reżyseria Gerardo Herrero
  • Kraj produkcji Hiszpania
  • Rok produkcji 2023
  • Obsada Malena Alterio, Alexandra Jiménez, Fele Martínez, Antonio Pagudo, Eva Ugarte, Juan Carlos Vellido
  • Nagrody 2024 – Nagrody Goya – najlepszy aktor drugoplanowy - nominacja 2023 – Festiwal Filmowy w Maladze – Srebrna Biznaga - Nagroda Specjalna Jury
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki
  • język hiszpański, napisy polskie

Opis

Trzy pary małżeńskie zostają zaproszone przez swoją terapeutkę na spotkanie. Psycholożka sama nie pojawia się na terapii, udziela im jednak szczegółowych instrukcji, co mają robić. Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty. Nie może być inaczej, kiedy do przedyskutowania są tak poważne tematy, jak opieka nad dziećmi, obowiązki domowe, kariera, zazdrość czy seks. Stopniowo dowiedzą się o sobie kolejnych rzeczy, także tych niewygodnych… Wszystko to doprowadzi do nieoczekiwanego dla każdego z nich końca.

Nagrodzony na festiwalu w Maladze film Gerardo Herrero to klasyczna dramedy, czyli połączenie dramatu obyczajowego z komedią charakterów. Pełna podskórnych napięć oraz błyskotliwych dialogów opowieść daje duże pole do popisu starannie wybranemu przez reżysera zespołowi aktorów.

Reżyser filmu Gerardo Herrero jest jednym z najbardziej uznanych europejskich producentów. Jego filmy zdobyły m.in. Oscara („Sekret jej oczu”) czy Złotą Palmę („Wiatr buszujący w jęczmieniu”).  Tym razem polscy widzowie zobaczą film, który wyreżyserował.

Prasa o filmie:
Reżyserowi udało się uchwycić emocjonalne stany swoich aktorów.    Holly Jones, Variety
Czarna komedia pełna ironicznych i boleśnie prawdziwych dialogów.    Nuria Vidal, Cinemania
Wirtuozerski styl i znakomita realizacja.     El Mundo
Sześć świetnie napisanych postaci, które dzielą się ze sobą swoimi radościami i nieszczęściami.   Pere Vall, Fotogramas

W repertuarze


19 VII 20:30
20 VII 20:30
21 VII 14:00
22 VII 18:30
23 VII 20:30
24 VII 16:00
25 VII 20:30
26 VII 14:30
27 VII 14:15
28 VII 18:45