The Chosen ( Wybrani ) : pierwsze spotkanie

119 min.
  • Tytuł oryginalny The Chosen
  • Gatunek biblijny | lektor
  • Reżyseria Dallas Jenkins
  • Kraj produkcji USA
  • Rok produkcji 2017
  • Obsada Jonathan Roumie, Erick Avari, Noah James
  • Bilet 15 zł
  • wersja z lektorem

Opis

„The Chosen” to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują opowieści znane z Ewangelii, ale w całkowicie nowej perspektywie :  oczami osób, które znały Jezusa osobiście. To całkowicie nowe spojrzenie na Ewangelię. Jezus gromadzi wokół siebie apostołów, leczy potrzebujących i poświęca się dla dobra ludzkości.

Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni, jako pierwsi  spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii…

The Chosen jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 62 języków, z 442 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android.

Do marca 2023 roku wyprodukowano trzy sezony serialu. Według twórców planowane jest wyprodukowanie łącznie siedmiu sezonów.  Każdy z trzech sezonów składa się z ośmiu odcinków, ponadto wyprodukowano dwa odcinki specjalne. Pomysły i wizja reżysera tego filmu, zaskoczyły wszystkich. Ta opowiedziana językiem filmowym historia Pana Jezusa I Apostołów, jest zupełnie inna od wszystkich do tej pory materiałów filmowych.

To film,który poruszył miliony serc na całym świecie.  Zobacz, jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać życie Pana Jezusa, dowiedzieć się, kim byli apostołowie i przekonać się, jak spotkanie z Bogiem odmieniło ich życie.

Pierwszy sezon, opowiada historie powołań pierwszych naśladowców. Przedstawia kulturowy kontekst postaci, ukazując jednocześnie poświęcenie na jakie muszą się zdobyć, by podążać za Jezusem. „The Chosen: Pierwsze spotkanie” :  Wezwałem cię po imieniu, Szabat, Jezus kocha dzieci.

Wezwałem cię po imieniu. W Kafarnaum nad Jeziorem Galilejskim Rzymianie proszą Nikodema, aby przeprowadził egzorcyzm na Lilith. Gdy ten przybywa na miejsce, jest przerażony tym, co zastaje. ( 55 min.)

Szabat. Po tym, jak Jezus uwalnia Lilith z władzy demonów, okazuje się, że to Maria Magdalena. Tymczasem Szymon zamierza zdradzić przyjaciół za pieniądze. ( 39 min. )

Jezus kocha dzieci. Mała Abigail, Jozue i ich przyjaciele spotykają Jezusa w lesie i przysłuchują się Jego naukom. ( 31 min.)

 

W repertuarze


22 X 13:30