Wszystko wszędzie naraz

149 min.
  • Gatunek akcja/przygoda/komedia
  • Reżyseria Dan Kwan / Daniel Scheinert
  • Kraj produkcji USA
  • Rok produkcji 2022
  • Obsada Jamie Lee Curtis, Jenny Slate, James Hong, Michelle Yeoh
  • Nagrody 7 Oscarów
  • Tytuł oryginalny Everything Everywhere All at Once
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki
  • wersja wzbogacona o dodatkowe materiały, niedostępne nigdzie poza salą kinową! (10')

Opis

7 Oscarów 2023 :

Najlepszy film Dan Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Michelle Yeoh

Najlepszy aktor drugoplanowy Ke Huy Quan

Najlepsza aktorka drugoplanowa Jamie Lee Curtis

Najlepszy reżyser Dan Kwan, Daniel Scheinert

Najlepszy scenariusz oryginalny Dan Kwan, Daniel Scheinert

Najlepszy montaż Paul Rogers

Wersja rozszerzona zawiera wstęp oraz materiały making of wybrane przez twórców – szalony duet Daniels. Dzięki temu jest atrakcyjna zarówno dla nowych widzów jak i fanów filmu, którzy chętnie zobaczą materiały niedostępne nigdzie indziej!

Prawdziwy miszmasz gatunkowy : dramat rodzinny, science fiction, romans, komedia, akcja, a nawet azjatyckie kino kopane. I szalona, niewiarygodna bohaterka.

Evelyn Wang, chińska emigrantka, borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.

Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. Przy tych wszystkich szalonych, wręcz niemieszczących się w głowie pomysłach Wszystko wszędzie naraz to również przepiękna opowieść o rodzinie i trudnych relacjach między jej członkami, o konflikcie pokoleń, relacjach zaborczej matki i zbuntowanej córki, które zaczęły się od siebie oddalać. Science fiction to przykrywka dla przedstawienia bardzo mocnego ładunku emocjonalnego. Postawione tu pytania dotyczą sensu życia na emigracji, wsiąkania w nowy grunt, wiążącym się z tym etosem amerykańskiego snu. Ta opowieść to także filozoficzna rozprawa o świecie, który wydaje się być znacznie większy niż sądzimy.

W repertuarze


25 III 13:30
27 III 13:30
29 III 13:30
03 IV 20:00
07 IV 19:30