Zadziwiający kot Maurycy Młody Iluzjonista

93 min.
  • Gatunek animacja, komedia
  • Reżyseria Toby Genkel
  • Kraj produkcji Niemcy, Wielka Brytania
  • Rok produkcji 2022
  • Bilet 16 zł

Opis

Najnowszy przebój scenarzysty „Shreka” i pięciu części „Piratów z Karaibów”!

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych :

Ekranizacja prozy Terry’ego Pratcheta, która ma w sobie tyleż mądrego przekazu, co lekkości i polotu. Opowieść o sprytnym kocie i jego specyficznych towarzyszach oraz o mieście, w którym dzieje się coś bardzo złego.

Film ma wartką akcję, niebanalne dialogi, prezentuje ciekawych bohaterów zwierzęcych i ludzkich, zawiera zarówno sceny humorystyczne jak i dramatyczne. Jest to fantastyczna historia o tęsknocie za życiem w harmonii z innymi,  prospołeczna ilustracja pozytywnych relacji w grupie, w której wszyscy dbają o sobie, a jednocześnie znakomity portret dochodzenia do dojrzałości.

Film przekonująco pokazuje jak czytanie książek czyni nas kreatywnymi i sprawczymi.

W repertuarze


11 III 11:00
12 III 11:00