Back to black. Historia Amy Winehouse

121 min.
  • Tytuł oryginalny Back to black
  • Gatunek biograficzny
  • Reżyseria Sam Taylor-Johnson
  • Kraj produkcji Wielka Brytania, USA, Francja
  • Rok produkcji 2024
  • Obsada Marisa Abela, Jack O'Connell, Eddie Marsan, Lesley Manville,Juliet Cowan
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki

Opis

Przed seansami prelekcja wideo dziennikarza muzycznego PIOTRA METZA ( 9 minut).

„Dostała z niebios taki talent, który nie zdarza sie często. Poświęcona swojej sztuce, śpiewająca całą sobą”  

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” to długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę („Pięćdziesiąt twarzy Greya”), wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. „Back to Black.

Historia Amy Winehouse” przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. Cenę sławy poznamy z perspektywy samej Amy.

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela („Branża”). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

Niezwykła rola Marisy Abeli. Najlepszy film Sam Taylor-Johnson do tej pory. The Guardian
Zaskakująco szczery. To nie jest opowieść o sławie, pieniądzach i uzależnieniach. To złożony portret wielkiej artystki.  Deadline
Mocny, dobrze zrealizowany film, który opowiada historię Amy z empatią, wrażliwością i szacunkiem dla jej talentu. Rolling Stone
Autentyczna Marisa w każdym calu przypomina Amy. Variety
Marisa Abela świetnie wciela się w rolę gwiazdy walczącej ze swoimi demonami. The Telegraph

Główną rolę zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela („Branża”). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.  Usłyszymy wiele przebojów muzycznej legendy w wykonaniu samej Marisy Abeli. Reżyserka filmu, Sam Taylor-Johnson („John Lennon. Chłopak znikąd”) mówi: „Odkrycie tak dużego talentu jak Marisa zdarza się niezwykle rzadko. W chwili, gdy spojrzała prosto w obiektyw kamery na pierwszym przesłuchaniu, wiedziałam, że jest idealną aktorką do roli Amy Winehouse. Włożyła w to niezwykle ogromną pracę, dbając o każdy szczegół, codziennie trenując godzinami, aby móc śpiewać przez cały film. Ona nie wciela się w Amy, ona ją uosabia”.

 Amy Winehouse to jedna z największych artystek w historii, która sprzedała ponad 30 milionów płyt na całym świecie, a jej utwory w serwisach streamingowych generują dziś ponad 80 milionów odtworzeń miesięcznie. Słynny drugi album brytyjskiej artystki „Back to Black” z 2006 roku przyniósł jej światową sławę oraz 5 nagród Grammy, w tym Nagrodę Roku i Piosenkę Roku za hitowy singiel „Rehab”.   Sam Taylor-Johnson to wielokrotnie nagradzana reżyserka i artystka wizualna, która w 2015 roku wyreżyserowała światowy hit „Pięćdziesiąt twarzy Greya” z Dakotą Johnson i Jamie Dornanem w rolach głównych. W jej dorobku znajduje się także uznany film biograficzny o słynnym Beatlesie „John Lennon. Chłopak znikąd” i dramat „Milion małych kawałków” z Aaronem Taylorem-Johnsonem w roli głównej. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany Matt Greenhalgh, znany z filmu „Control” o frontmanie Joy Division Ianie Curtisie, który ponownie połączył siły z Sam Taylor-Johnson po ich wspólnej pracy nad filmem „John Lennon. Chłopak znikąd” w 2009 roku. W 2018 roku był nominowany do nagrody BAFTA za film „Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu”. Za produkcję muzyczną odpowiada Giles Martin („Rocketman”, „The Beatles: Get Back”), zaś za casting Nina Gold („1917”, „Psie pazury”).

W repertuarze


19 IV 19:30
20 IV 16:00
21 IV 20:15
22 IV 18:00
23 IV 20:30
24 IV 15:00
25 IV 15:00
26 IV 17:30
27 IV 15:00
28 IV 20:30
29 IV 18:15
30 IV 20:30
01 V 13:30 18:15
02 V 16:30