Civil War

110 min.
  • Gatunek dramat, akcja
  • Reżyseria Alex Garland
  • Kraj produkcji USA, Wielka Brytania
  • Rok produkcji 2023
  • Obsada Kirsten Dunst, Cailee Spaeny, Stephen McKinley Henderson, Jesse Plemons, Wagner Moura
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki
  • jezyk angielski, napisy polskie

Opis

Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu oprócz Kirsten Dunst (Psie pazury, Na pokuszenie) znaleźli się Cailee Spaeny (Priscilla), Wagner Moura (Narcos), Stephen McKinley Henderson (Diuna) oraz Jesse Plemons (Czas krwawego księżyca).

Film na całym świecie zbiera świetne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów (Certified FRESH Rotten Tomatoes):
„Civil War” to mocny, prowokujący do myślenia film przerywany intensywnymi momentami przemocy i grozy, który powinieneś zobaczyć na jak największym ekranie.  Forbes
„Civil War” ma porywające momenty, niesamowity występ Kirsten Dunst i zapierające dech w piersiach tempo.  Vogue
„Zdjęcia Roba Hardy’ego i montaż Jake’a Robertsa są doskonałe. Garland nakręcił genialny film. Wolałbym, żeby tego nie zrobił”   Washington City Paper

 

 

W repertuarze


03 V 20:30
04 V 18:15
05 V 20:15
06 V 16:15 20:30
07 V 14:30 18:30
08 V 16:15
09 V 20:30