David Garrett ICONIC. Najnowszy koncert z amfiteatru w Taorminie

110 min.
  • Tytuł oryginalny David Garrett ICONIC
  • Gatunek koncert na ekranie
  • Kraj produkcji Włochy
  • Rok produkcji 2023
  • Bilet 35 zł normalny, 30 zł ulgowy

Opis

Przed Wami najnowszy koncert niemieckiego skrzypka Davida Garretta, zwanego przez niektórych Paganinim w Glanach.
Yehudi Menuhin, jeden z największych skrzypków i dyrygentów XX wieku, nazwał go: „najwspanialszym skrzypkiem swojej generacji”.

Ten 43-letni artysta zyskał światową sławę, grając na klasycznych skrzypcach utwory popowe i rockowe. Ze swobodą łączy różne gatunki muzyczne, nie zapominając oczywiście o największych przebojach muzyki tzw. poważnej. Prezentuje je jednak w bardzo przystępnej formie i dla jak najszerszej publiczności.

Obecnie ten pełen pasji wirtuoz podróżuje po świecie ze swoim najnowszym koncertem „Iconic”. Jeden z pierwszych występów podczas tej trasy miał miejsce latem 2023 roku w starożytnym amfiteatrze w sycylijskiej Taorminie. To tę wersję pokażemy w kinach.

„Iconic” to show, na który składają się ikoniczne kompozycje największych kompozytorów w historii. W atmosferze zachodzącego nad morzem słońca zanurzymy się w „Czterech porach roku” Vivaldiego, „Łabędziu” Saint-Saënsa, „Ave Marii” Schuberta (zaśpiewa ją Matteo Bocelli, syn słynnego niewidomego tenora Andrei Bocellego), „Arii na strunie G” Bacha czy „Marszu tureckim” Mozarta – a to wszystko w nieklasycznym, pełnym rockowego zacięcia, wykonaniu Garretta i jego orkiestry.

Gościem specjalnym będzie MATTEO BOCELLI!

 

W repertuarze


02 III 16:00
08 III 12:15
10 III 14:00