Warsztaty plastyczne ANIMOCJE: Luce i skała

90 min.
  • Gatunek film krótkometrażowy LUCE I SKAŁA (13 min) + warsztaty plastyczne
  • Bilet 10 zł
  • prowadzenie warsztatów: Marta Szkiel - pracownia WIELOKROPKA

Opis

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Animocjami! Wakacyjny cykl warsztatów plastycznych, którym towarzyszą projekcje animacji z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, organizowanym od 2011 roku w Bydgoszczy. Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Animocje to festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. To właśnie ten rodzaj sztuki filmowej posłuży nam za inspirację podczas serii warsztatów plastycznych przy okazji których zobaczymy takie filmy jak Luce i skała ( 9 lipca ), Rzepa (23 lipca ), Zupa Franzy ( 13 sierpnia ) oraz Wilk ( 27 sierpnia )

Opis warsztatu 9 lipca

Wyraźne i czyste – kolory podstawowe. Czy uda się wyczarować świat tylko z trzech barw? Spróbujemy tego dokonać na naszych warsztatach. Kolorowy papier, klej, nożyczki i … wyobraźnia! Stworzymy książkę, zaprojektujemy ilustracje, opowiemy historią… schronienie w ogrodzie.

„Luce i skała” 12 min. 59 sek., animacja , 3+ | reż. B. Raes, Belgia 2022

Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, w środku spokojnej, małej wioski, w której mieszka Luce, znajduje się gigantyczna skała. Wieśniacy nie mogli już nawet otworzyć drzwi do swoich domów! Luce jest zła: odejdź skało, nie pasujesz tutaj! I dlaczego w ogóle tu jesteś?
Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych.

 

W repertuarze


09 VII 13:00