Motocykliści

116 min.
  • Tytuł oryginalny The Bikeriders
  • Gatunek kryminał, dramat
  • Reżyseria Jeff Nichols
  • Kraj produkcji USA
  • Rok produkcji 2023
  • Obsada Jodie Comer, Austin Butler, Tom Hardy, Michael Shannon, Mike Faist, Norman Reedus
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki

Opis

Prawdziwa gratka dla miłośników motocykli !

W latach 60. klub motocyklowy na Środkowym Zachodzie ewoluuje z miejsca spotkań lokalnych outsiderów w bardziej złowrogi gang, zagrażając unikalnemu stylowi życia pierwotnej grupy. W obliczu tej sytuacji niektórzy członkowie zostają zmuszeni do dokonywania wyborów dotyczących ich lojalności wobec klubu i siebie nawzajem.

Po przypadkowym spotkaniu w lokalnym barze, Kathy (Jodie Comer) nierozerwalnie związuje się z Benny’m (Austin Butler), najnowszym członkiem klubu motocyklowego Midwestern, Vandals, prowadzonym przez charyzmatycznego Johnny’ego (Tom Hardy). Podobnie jak otaczający ich kraj, klub zaczyna ewoluować, przekształcając się z miejsca spotkań lokalnych outsiderów w niebezpieczny, podziemny świat przemocy. Benny staje przed wyborem między Kathy, dzięki której znalazł swoje miejsce na ziemi, a lojalnością wobec klubu. Wolność należy do nieustraszonych.

  „Elektryzujący, długo wyczekiwany film Jeffa Nicholsa inspirowany słynnymi zdjęciami i reportażami Danny’ego Lyona. Autor Loving i Uciekiniera zabiera nas w nostalgiczną podróż w czasy kontrkultury, kreśląc romantyczno-realistyczny portret środowiska bikersów, który moglibyśmy usytuować bliżej klasycznego Dzikiego z Marlonem Brando niż anarchizującego Swobodnego jeźdźca. The Vandals to chicagowski klub rządzony przez charyzmatycznego Johnny’ego (oddający hołd mistrzowi Brando Tom Hardy). Gdy do bandy dołącza nieokiełznany Benny (rozsadzający ekran Austin Butler), grupa zaczyna przekraczać kolejne granice prawa. Motocyklistom blisko do Chłopców z ferajny – podobnie jak Scorsese, Nichols opowiada o świecie męskich fantazji, źródłach przemocy i turbulentnej historii Ameryki, tworząc uniwersalną, krwawą przypowieść o autodestrukcyjnej „rodzinie”. W obsadzie inne gwiazdy współczesnego kina, m.in.: Jodie Comer, Mike Faist i zapadający w pamięć Michael Shannon” –  Marcin Pieńkowski

W repertuarze


09 VIII 18:15
10 VIII 20:30
11 VIII 16:00
12 VIII 18:20
13 VIII 16:00
14 VIII 20:30
15 VIII 18:15