Ostatni wiking

104 min.
  • Tytuł oryginalny Vildmænd
  • Gatunek komedia
  • Reżyseria Thomas Daneskov
  • Kraj produkcji Dania
  • Rok produkcji 2021
  • Obsada Rasmus Bjerg, Zaki Youssef, Bjørn Sundquist, Sofie Gråbøl, Marco Ilsø
  • Bilet 20 zł norm. 18 zł ulg. 15 zł w poniedziałki

Opis

A gdyby tak rzucić wszystko i zostać wikingiem?
Na podobny pomysł wpada Martin, który pod wpływem kryzysu wieku średniego Nie kupuje kabrioletu i nie próbuje podrywać o dwadzieścia lat młodszych dziewczyn; zamiast tego wynosi się z rodzinnego domu i postanawia zamieszkać w lesie, by żyć tak, jak przed wiekami żyli jego przodkowie. Opuszcza rodzinę, przywdziewa futra, z dala od technologii i miejskiego zgiełku. Problem w tym, że nie ma pojęcia o życiu prawem wilka, boryka się też z problemami natury egzystencjalnej.

Ostatni wiking to ciepły i wzruszający skandynawski komediodramat podobny do przebojowych Baranów. Islandzkiej opowieści. To ambitna, ale też przystępna historia kryzysu męskości i szukania własnej tożsamości, która podbiła serca widzów w całej Skandynawii. I na pewno podbije też serca polskich widzów!

Choć „Ostatni wiking” to film po skandynawsku zabawny i urokliwy, reżyser Thomas Deneskov nie zamierza swojego bohatera bez końca wyśmiewać. Łącząc komedię z poważnym dramatem, buduje portret zagubionego mężczyzny, który stara się odnaleźć dla siebie nową drogę. Dzięki temu „Wild Men” jest pełną czułości opowieścią o kryzysie męskości i sposobach na wchodzenie w kolejne etapy życia. A ponieważ dojrzałą historię wspierają tu piękne zdjęcia duńskich krajobrazów i świetne kreacje aktorskie, film Deneskova ogląda się z wielką przyjemnością.

 

 

W repertuarze


14 VII 20:30
15 VII 13:30
16 VII 18:30
17 VII 20:30
18 VII 16:30
19 VII 18:30
20 VII 16:00