Warsztaty plastyczne ANIMOCJE: Rzepa

90 min.
  • Gatunek film krótkometrazowy RZEPA (12 min) + warsztaty plastyczne
  • Bilet 10 zł
  • prowadzenie warsztatów: Marta Szkiel - pracownia WIELOKROPKA

Opis

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Animocjami! Wakacyjny cykl warsztatów plastycznych, którym towarzyszą projekcje animacji z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, organizowanym od 2011 roku w Bydgoszczy. Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Animocje to festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. To właśnie ten rodzaj sztuki filmowej posłuży nam za inspirację podczas serii warsztatów plastycznych przy okazji których zobaczymy takie filmy jak Luce i skała ( 9 lipca ), Rzepa (23 lipca ), Zupa Franzy ( 13 sierpnia ) oraz Wilk ( 27 sierpnia )

Opis warsztatu 23 lipca

Co skrywa w sobie Ziemia? Jakie procesy wydarzają się pod jej wierzchnią powłoką? Czy my to możemy jakoś zwizualizować? Na pewno tak! Taką próbę podejmiemy na naszym spotkaniu – warsztaty twórcze w rozmiarze XXL – robaczki, zwierzaki, rośliny… projektowanie, wycinanie, klejenie…

Rzepa” 7 min. 12 sek., animacja, 7+ |  reż. P. Sigus, S. Saarepuu, Estonia 2022

Fabuła  filmu oparta jest na słowiańskiej baśni, opowiadanej od wieków z chłopskiego punktu widzenia. Film ukazuje historię od strony podziemnej – dając przegląd tego, co naprawdę wydarzyło się, gdy chłopi zajmowali się uprawą warzyw.
Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych.

W repertuarze


23 VII 13:00