Warsztaty plastyczne ANIMOCJE: Zupa Franzy

8 min.
  • Gatunek film krótkometrażowy ZUPA FRANZY (8 min) + warsztaty plastyczne
  • Bilet 10 zł
  • prowadzenie warsztatów: Marta Szkiel - pracownia WIELOKROPKA

Opis

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Animocjami! Wakacyjny cykl warsztatów plastycznych, którym towarzyszą projekcje animacji z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE, organizowanym od 2011 roku w Bydgoszczy. Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Animocje to festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. To właśnie ten rodzaj sztuki filmowej posłuży nam za inspirację podczas serii warsztatów plastycznych przy okazji których zobaczymy takie filmy jak Luce i skała ( 9 lipca ), Rzepa (23 lipca ), Zupa Franzy ( 13 sierpnia ) oraz Wilk ( 27 sierpnia )

Opis warsztatu 13 sierpnia

Żeby dobrze zjeść, trzeba czasem naprawdę się natrudzić. Czasem nawet odbyć daleką podróż. Dlatego na naszym spotkaniu skonstruujemy maszynę latającą. Jak to będzie maszyna – tego jeszcze nie wiem 🙂 Wy będziecie ją projektować i budować. Zapraszamy na kartonowe warsztaty konstrukcyjne XXL!

„Zupa Franzy” 8 min. 30 sek., animacja, 3+ | reż. A. Chubinidze, Francja 2021

Samotna kosmitka Franzy, Szefowa Kuchni, odkrywa, że jej specjalna różowa zupa jest nie tylko pyszna, ale także magiczna, kiedy dzieli się nią z głodującymi stworzeniami żyjącymi na dziwnej planecie.

 

W repertuarze


13 VIII 12:00